تست سرعت

تست سرعت »

جهت تست سرعت سرویس خود می بایست وارد سامانه مشترکین شده و آیکون پشتیبانی را انتخاب نمایید و در از آن تست سرعت را انتخاب نمود تا تست توسط سامانه انجام گردد .

مشترکین توجه داشته باشید که پس از تست سرعت گزارش آن به صورت خودکار در سامانه ثبت خواهد شد و در صورتی که از IP خارج از IP های سرویس سحر ارتباط یا با فعال بودن VPN اقدام به تست نمایید گزارش تست شما در سامانه ثبت نخواهد شد .

لطفا به هنگام انجام این تست به نکات زیر توجه داشته باشید :
  • قبل از شروع تست، در صورتیکه به vpn اتصال دارید آن را قطع کنید. اتصال vpn تاثیر نامطلوب در نتیحه تست خواهد داشتو شما از IP خارج از لیست IP های این شرکت اقدام به تست نموده اید و سامانه تست شما را تایید نخواهد کرد.
  • پیش از انجام تست، از مناسب بودن پارامتر‌های فیزیکی خط DSL خود شامل نویز و سیگنال اطمینان حاصل کنید.
  • در صورت اتصال به مودم یا اکسس پوینت به صورت وایرلس می بایست کیفیت وایرلس شما در حالت بسیار خوب (Extended) قرار داشته باشد
  • در هنگام تست، هیچ نرم‌افزار یا سیستم دیگری نباید به اینترنت متصل باشد، در غیر این‌صورت نتایج، دقیق و قابل استناد نخواهد بود چرا که پهنای باند آزاد شما به جای مجموع پهنای باند سرویس نمایش داده خواهد شد.
  • توصیه می‌شود به منظور اطمینان خاطر از نتیجه، این تست را از طریق اتصال سیستم به وسیله کابل شبکه به CPE انجام دهید. ممکن است به دلیل نویز محیطی، شبکه wireless استفاده شده در محل شما، تاثیر نامطلوب در نتیجه تست داشته باشد.
  • در صورت تست سرعت اینترنت سیم‌کارت شاتل موبایل، اگر از اینترنت سیم‌کارت به وسیله Hotspot برای سایر دستگاه‌ها (شامل کامپیوتر، موبایل، تبلت و …) نیز استفاده می‌کنید، ارتباط آن‌ها را قطع کنید و فقط با یک دستگاه به اینترنت وصل شوید.

نمایی از سامانه مشترکین و قسمت تست سرعت »